Rynek akcji - konsolidacji ciąg dalszy


Niskie otwarcie giełd amerykańskich w dniu wczorajszym zostało wykorzystane przez stronę popytową i indeks S&P500 wrócił powyżej zniesienia 38,2% fibo ostatniej fali spadkowej (przy 992).

Największy francuski koncern gazowy omawia obniżkę cen gazu importowanego z Rosji w ramach kontraktów długoterminowych. Jak podał rząd USA, bezrobocie pozostaje na niezmienionym poziomie, chociaż są sygnały, że na rynku pracy następuje ożywienie. Prezydent Obama powitał najnowsze dane jako optymistyczną wiadomość dla gospodarki. Bohdan Z., były dyrektor warszawskiego Metra, został w czwartek aresztowany. Prokuratura twierdzi, że wziął łapówkę w czasie przetargu na dostawę wagonów dla podziemnej kolejki.Jak podaje gdański dodatek Gazety Wyborczej, mieszkańcy kilku dzielnic Gdyni od dnia dzisiejszego do czwartku nie będą mieli ogrzewania i ciepłej wody. W marcu gwałtownie wzrosła sprzedaż aut na świecie. Kierowcy w USA skorzystali na wojnie Toyoty z amerykańskimi koncernami. W Brazylii, Japonii i Europie kierowców kuszą rządowe premie na samochody. Przedsiębiorcy dostarczający towary do sieci sklepów wielkopowierzchniowych alarmują, że hipermarkety wykorzystują swoją przewagę do finansowania się kosztem dostawców, a "opłaty półkowe" powodują upadek i straty setek firm - pisze "Nasz Dziennik".

Do niecodziennej sytuacji doszło w trakcie patrolowania okolic targowiska w Głuchowie (11 grudnia 2009 r.) przez funkcjonariuszy celnej Grupy Mobilnej z Łodzi. Kiedy celnicy kontrolowali auta ...

Czy jestem gołębiem? Ornitologiczne porównania są atrakcyjne dla mediów, ale mało przydatne do prowadzenia właściwej polityki pieniężnej Polska nie może dopuścić do nadmiernej aprecjacji kursu złotego, gdyż może to odbić się bardzo niekorzystnie na wzroście gospodarczym - ocenia w rozmowie z PAP wiceminister finansów Ludwik Kotecki.

- Właśnie kończymy prace legislacyjne nad udoskonaleniem i rozszerzeniem działania jednego okienka. Obowiązujący obecnie system pozwoli nam nauczyć się i przyzwyczaić do stosowania nowoczesnych rozwiązań w relacjach obywatel–urząd – mówił wiceminister Adam Szejnfeld podczas spotkania z radnymi powiatu wolsztyńskiego, które odbyło się w Warszawie 1 lipca br. Sejmowa komisja Przyjazne państwo" chce raz na zawsze otworzyć drzwi do zawodu prawnika. - Im więcej ich będzie, tym tańsze będą ich usługi - zapewniają posłowie. – Celem e-administracji jest poprawa efektywności działania urzędów publicznych i usprawnienie świadczenia usług dla obywateli i przedsiębiorców – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas inauguracji roku akademickiego w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych (PJWSTK). Uroczystość odbyła się 5 października br. w Warszawie.Rada Krajów Zatoki Perskiej (GCC – Gulf Countries Council for Arab Gulf Countries) poinformowała o wszczęciu w dniu 7 listopada 2009 r. postępowania ochronnego przed nadmiernym importem papieru i tektury, niezależnie od kraju pochodzenia. Marszałek Sejmu, p.o. prezydenta Bronisław Komorowski powiedział w piątek, że gdyby okazało się, iż w Sejmie jest większość dla proponowanego kandydata na prezesa NBP, to głosowanie powinno odbyć się jak najszybciej. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo nie wyklucza wzięcia udziału w prywatyzacji polskiego sektora energetycznego. Spółka w IV kw. wyemituje euroobligacje za 500 mln euro - poinformował PAP w wywiadzie wiceprezes PGNiG Sławomir Hinc.

Zapaść w handlu zagranicznym z 2009 roku przełamana


Przez pierwszy miesiąc tego roku sprzedaliśmy za granicę towary za 7,4 mld euro.

Wartości jednostek funduszy emerytalnych - 27.04.2010


Lektyny to białka lub glikoproteiny występujące głównie w roślinach. Jedną z nich jest BanLec, którą można uzyskać z bananów. Naukowcy z University ...

Kolejarze wydadzą w przyszłym roku 5 mld zł na remonty torów


26 listopada odbędą się w Warszawie polsko-rosyjskie negocjacje w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski - poinformował w poniedziałek PAP dyrektor departamentu ropy i gazu w Ministerstwie Gospodarki Maciej Kaliski.

86 mln zł kosztować będzie budowa drogi tranzytowej w Olsztynie


Klienci są coraz wybredniejsi. Z każdym rokiem przybywa kierowców, którym marzy się samochód, jakim można by bez obaw wybrać się na wycieczkę do lasu czy na grzyby.

ULC: przewoźnik zapłaci więcej za zniszczenie bagażu pasażera


Od 30 grudnia przewoźnicy lotniczy będą płacić pasażerom o 13 proc. wyższe odszkodowania za straty powstałe w wyniku opóźnienia samolotu oraz za zagubienie lub zniszczenie bagażu - poinformowała w środę PAP rzeczniczka Urzędu Lotnictwa Cywilnego Katarzyna Krasnodębska.