Niemcy: trwa dramat rodzinny, zabójca wziął zakładnika


Jest co najmniej jedna ofiara śmiertelna rodzinnej tragedii, do której doszło w niemieckiej miejscowości Schwalmtal (Nadrenia Północna-Westfalia).

Po ponad ośmiu miesiącach przerwy Ukraińcy znów mają szefa dyplomacji. Rada Najwyższa Ukrainy zatwierdziła w piątek kandydaturę Petra Poroszenki na stanowisko ministra spraw zagranicznych. Suarez, Cruyff, Stoiczkow, Rivaldo i Ronaldinho. Leo Messi jest pierwszym Argentyńczykiem i szóstym piłkarzem Barcelony, który zdobył "Złotą Piłkę". Drużyna z Katalonii wyprzedza teraz Real 7:6. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie konsorcjum czterech firm od wyników przetargu na przygotowanie, realizację i eksploatację systemów teletechnicznych budowanego w Gdańsku stadionu. Oficjalnym zwycięzcą konkursu została firma Trias S.A. z Torunia.Reprezentacja Portugalii i władze Realu Madryt nie mogą dojść do porozumienia w sprawie gry gwiazdor "Królewskich" Cristiano Ronaldo w najbliższych meczach kadry. W związku z piątkowym atakiem terrorystycznym za pociąg "Newskij Ekspress" relacji Moskwa-Petersburg podajemy chronologię najgłośniejszych zamachów terrorystycznych w Rosji w ostatnich latach: Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj powinien porzucić iluzje dotyczące negocjacji z talibami - pisze "New York Times", ostro krytykując Karzaja za domniemane potajemne rozmowy z talibami i Pakistanem.

Z powodu infekcji zmarło już 20 osób, a setki trafiły do szpitali. Niewykluczone, że miasta na zachodzie Ukrainy zostaną otoczone kordonem sanitarnym. Najgorzej jest w Tarnopolu. Zamknięto tam szkoły, przedszkola i uczelnię - mówi Józef Szkodziński, prezes Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Tarnopolu.

Do 600 wzrosła liczba dzieci zatrutych ołowiem w prowincji Shaanxi na północy Chin - poinformowała państwowa agencja Xinhua. Władze Chile poinformowały w czwartek o wykryciu wirusa grypy H1N1 u indyków na dwóch fermach drobiu.

Listy kontaktów internetowych i billingi rozmów telefonicznych znajdą się pod lupą bułgarskich specsłużb. Od poniedziałku bułgarskie MSW, Państwowa Agencja Bezpieczeństwa Narodowego oraz inne służby specjalne mają prawo wglądu w aktywność obywateli w internecie oraz dostęp do informacji o połączeniach telefonii komórkowej Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zachęcał w poniedziałek Turkmenistan, by dołączył do tworzonej na kształt OPEC grupy eksporterów gazu. Turkmenistan dysponuje czwartymi pod względem wielkości zasobami gazu na świecie. Doszukiwanie się w biografiach najważniejszych polityków zdarzeń, które nie do końca miały miejsce, to na pewno nie jedynie rosyjska specyfika. Ale po obejrzeniu najnowszego rosyjskiego filmu dokumentalnego o obaleniu muru berlińskiego trudno pozbyć się wrażenia, że w naginaniu faktów historycznych Rosjanie osiągnęli mistrzostwo.Silne, następujące po sobie wstrząsy o sile 7,2 i 6,5 stopni w otwartej skali Richtera wystąpiły w nocy u Wysp Salomona, na zachodnim Pacyfiku - poinformował amerykański instytut geofizyczny USGS. Iain Dowie został w środę nowym szkoleniowcem piłkarzy Hull City. Klub angielskiej ekstraklasy zajmuje w tabeli przedostatnie, 19. miejsce. GKS Tychy, lider PLH, wygrał w 14. kolejce ze Stoczniowcem Gdańsk 3:1. Jego przewaga nad mistrzem Polski Comarchem Cracovią, który w weekend rozgrywał turniej Pucharu Kontynentalnego, wzrosła do sześciu punktów.

Przysiężny odpadł w półfinale w Kioto


Najwyżej rozstawiony Michał Przysiężny odpadł w półfinale halowego challengera ATP w japońskim Kioto (z pulą nagród 35 tys. dol.).

Polacy na patrolu w "strefie wojny" (zdjęcia)


Wojsko Polskie, w komunikacie przekazanym portalowi Onet.pl, opisuje jak wygląda patrolowanie i kontrolowanie okolic baz oraz głównych szlaków komunikacyjnych. Część z tych patroli jest wykonywana nocą.

Zakonnice chcą wypłacić 116 mln "zdeprawowanym" dzieciom


Katolickie siostry zakonne ze zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (Religious Order of the Sisters of Mercy) zgodziły się wypłacić sumę 116 mln funtów brytyjskich osobom, które były wykorzystywane w ich szkołach i ośrodkach pracy - pisze "Daily Mail". Placówki takie działały do lat 90. - umieszczano w nich "zdeprawowane" dzieci i młodzież.

Lewandowski : Moje marzenie się spełniło!


- Jeszcze to wszystko do nas to chyba nie dociera, zdobyliśmy Mistrzostwo Polski, nie wierze w to, moje marzenie się spełniło. Jest wielkie zadowolenie, robiliśmy wszystko by go zdobyć no i się udało - wzruszonym głosem mówił Interia.pl Robert Lewandowski, napastnik "Kolejorza".

Gwiazdy K-1 przyjadą do Warszawy


Już po raz trzeci w Polsce odbędzie się oficjalna gala kickboxingu na zasadach K-1. W niedzielę 28 marca 2010 w hali "Torwar" w Warszawie, ośmiu zawodników stanie do europejskiej rywalizacji K-1 World GP 2010, która wyłoni zwycięzcę turnieju.