Spółdzielnie nie będą mogły zmieniać się w spółki


Z projektu nowelizacji prawa spółdzielczego, nad którym pracuje Ministerstwo Gospodarki (w ramach ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych) zniknął zapis pozwalający na przekształcenie spółdzielni w spółkę prawa handlowego.

Obniżki po kilkanaście tysięcy złotych, promocyjna sprzedaż bez VAT, nieoprocentowane kredyty to sposoby, jakie stosują producenci samochodów by przyciągnąć klientów - informuje "Rzeczpospolita". Kredytem na ponad 400 mln złotych pochwaliła się w poniedziałek firma ECE, inwestor galerii handlowej w Szczecinie. A kilka dni wcześniej plany budowy centrum handlowego w warszawskim Wilanowie ogłosiły wspólnie firmy Polnord i GTC. - Na rynku nieruchomości komercyjnych widać odwilż - mówią analitycy. Zmarł Krzysztof Teodor Toeplitz - pisarz, publicysta, krytyk filmowy, autor scenariuszy filmowych (m.in. serialu \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Czterdziestolatek\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"), wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie i PWSF w Łodzi. Miał 77 lat.- Będę bronił stabilności złotego, umacniał niezależność NBP, wspierał politykę rządu tak dalece, jak nie będzie to kolidować z podstawowym zadaniem NBP, zapewnieniem stabilności poziomu cen - powiedział chwilę po zaprzysiężeniu Marek Belka, nowy prezes Narodowego Banku Polskiego. Raiffeisen International Bank Holding może być zainteresowany przejęciem 70 proc. akcji banku BZ WBK należącego do Allied Irish Banks - pisze austriacka gazeta Wirtschaftsblatt. - Uważamy Polskę za interesujący rynek" - powiedział gazecie Michael Palzer, rzecznik prasowy Raiffeisen International Majówka 2010 za pasem więc warto by było sobie przypomnieć, co można upichcić pod chmurką. Pogoda, co prawda, zapowiada się trochę deszczowa (Pogoda Na Weekend Majowy 2010) no ale deszcze mają być tylko przelotna, a poza tym może prognozy się jeszcze poprawią. W końcu na pierwsze grillowanie i jedzenie na świeżym powietrzu czekał człek przez całą zimę więc lekki deszczyk nie powinien być przeszkodą ...


Więcej..

Premier Donald Tusk zapowiedział, że we wtorek rząd zajmie się projektem nowelizacji ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym i podejmie decyzję, iż przejazd odcinkami autostrad biegnącymi w pobliżu miast, będzie bezpłatny.

Inwestycje zagraniczne na Śląsku oraz perspektywy rozwoju tego regionu to główne tematy poruszane podczas spotkań ze śląskim biznesem, samorządowcami oraz przedstawicielami nauki. Wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld odwiedził Katowice, Żory, Wodzisław Śląski i Jastrzębie Zdrój 16 i 17 kwietnia br. 6 czerwca 2009 r. Turcja opublikowała zawiadomienie o nałożeniu na przywóz zapałek pochodzących z UE tymczasowych ceł ochronnych przed nadmiernym importem.

W sobotę o godz. 7.20 i 18.30 wyruszą z Krakowa dłuższe niż zwykle pociągi interREGIO do Warszawy. W każdym z nich będzie ok. 200 miejsc siedzących ...

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"VIII Mieczy Nie tylko nie wystarczy teraz na ten wymarzony zakup, ale nawet może przydarzyć się jakiś niespodziewany finansowy dołek. A to dlatego, że osiągniesz niemal mistrzostwo w wydawaniu gotówki, na dodatek, na całkiem niepotrzebne rzeczy. Nie pożyczaj też pieniędzy, nawet jeśli to ktoś, kogo znasz od dawna. Nie zobaczysz ich prędko. horoskop.wp.pl

Motorola wprowadza na polski rynek model MILESTONE, jeden z pierwszych w Europie telefonów wyposażonych w system Android 2.1.Bułgaria nie będzie kontynuować budowy drugiej elektrowni atomowej, jeżeli będzie ona finansowana wyłącznie przez Rosję i jest zdecydowana szukać strategicznego inwestora w Unii Europejskiej - poinformował we wtorek bułgarski premier bułgarski Bojko Borysow. Spółka J&S Energy wygrała z Ministerstwem Gospodarki proces o karę za niedobory paliw, a grupa Mercuria Energy - właściciel J&S - nie zrezygnowała z dochodzenia od Polski 700 mln dol. odszkodowania. Nowy wydawca Dziennika zwolni 33 osoby. Pozostałym pracownikom zmieni warunki wynagrodzeń. Zamknięte mają zostać dodatek stołeczny dziennika oraz ekonomiczny ukazujący się pod marką Wall Street Journal Polska.

Putin podpisze w Chinach prozumienia militarne i gospodarcze


Rosja i Chiny podpiszą podczas wizyty premiera Władimira Putina w Pekinie liczne porozumienia, w tym jedno dotyczące rakiet balistycznych - poinformował rosyjski rząd w nocy z soboty na niedzielę w oficjalnym komunikacie.

Kompania Węglowa połączy kopalnie "Knurów" i "Szczygłowice"


Poniżej prezentujemy krakowską grupę The RedsKiss , laureata drugiego finału konkursu Scena Muzzo .

DM IDMSA miał 39,47 mln zł zysku netto w 2009 r., wobec straty przed rokiem


Polskie firmy chętnie powalczyłyby o kontrakty współfinansowane przez Bank Światowy. Ale nie wiedzą, że mogą - pisze \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Puls Biznesu\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\".

Ropa naftowa w trendzie spadkowym


07.06. Nowy Jork (PAP/Bloomberg) - Ropa naftowa nadal tanieje na giełdzie paliw w Nowym Jorku po rozczarowujących piątkowych danych z USA. Nie słabną też obawy o możliwe rozszerzenie kryzysu zadłużenia w Europie - podają maklerzy.

Koniec świata kiboli. Jak Euro 2012 zmieni widowiska piłkarskie w Polsce?


Vadim Makarenko ("Gazeta Wyborcza" oraz serwis Wyborcza.biz) rozmawia z Robertem Zydlem (NUQ Research Group) i Jackiem Bochenkiem o przyszłości subkultury kibolskiej. Z badań, przeprowadzonych przez Grupę badawczą IQS, wynika, że podczas Euro 2012 na polskich stadionach nie będzie kiboli, zmienią się bowiem standardy oraz sposób oglądania meczów. Skąd takie wnioski?